beden_egitimi
BEDEN EĞİTİMİ
Beden eğitimi dersinde önceliğimiz çocuklarımızın fiziksel, ruhsal ve sağlık güvenliğidir.

Amacımız; spor alanındaki son gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilerin bireysel ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, sosyal hayatta ve okullar arası spor branşlarında farkındalığı yüksek olan, kendilerini etkin bir şekilde ifade edebilen ve zeki, çevik ve ahlaklı sporcu bireyler yetiştirmektir.

Haftada iki saat yapılan beden eğitimi derslerinin haricinde haftada iki saat sportif kulüp dersleri yapılmaktadır. Kulüp derslerimiz öğrencilerimizin ikinci veya üçüncü bir branş edinmesini sağlayacak ve her yıl farklı bir kulüp dersi alarak branş sayısını mümkün olduğunca arttırmak amaçlıdır.

Kulüp derslerimizde alışılmışın dışında ekstrem Spor Kulüp dersleri açarak TED Edirne Koleji olarak farkımızı göstermek istiyoruz.

Edirne Süloğlu ilçesi Küküler köyünde Avrupa Birliğinin tasarlayıp hayata geçirmiş olduğu konaklama imkanı bulunan içerisinde 10 adet klimalı bungalov ve 120 kişilik kahvaltı salonu bulunan kamp alanını hafta sonları sadece TED Edirne koleji olarak kullanım amaçlı kiraladık. Kampçılık derslerimizi, kahvaltı organizasyonlarımızı, trekking, abseiling, bisiklet, balık tutma etkinlikleri, dalış, drone gösterileri, kimyasal ve fiziksel deneyler vb. etkinliklerimizi burada yapmayı planlıyoruz.

Öğrencilerimizin ve sporcularımızın fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile derslerimizde, antrenmanlarımızda ve kulüplerimizde kullanabilmek için okulumuzda fitness salonu bulunmaktadır.

Okulumuzda iki adet bilardo masası bulunmakta ve Bilardo Federasyonu eğitim destekli bilardo kulüp derslerimizle hazırlanarak okullar arası yarışmalara katılmayı amaçlamaktayız.

Bu yıl açmayı planladığımız kulüp derslerimiz;
Basketbol Kulübü
Voleybol Kulübü
Badminton Kulübü
Fitness Kulübü
Kampçılık Kulübü
Kano Kulübü
Bilardo kulübü

TED Edirne Lisesi Koleji okul takımlarımız;
Basketbol
Voleybol
Badminton

Takım antrenmanlarımız haftada dört gün yapılmakta ve bu antremanlarla mutlak başarı hedeflemekteyiz.

Kampüsümüzde 1.000 m2 lik yeni bir kapalı salonun daha inşaat çalışmaları devam ediyor. Derslerimizde ve okul takımı antrenmanlarında kullanmak üzere mevcut spor alanlarına ek olarak basketbol, futbol, voleybol, tenis ve okçuluk sahaları hazırlıyoruz.

Sporda ve sosyal hayattaki başarı hedeflerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.