TED Edirne Koleji Anaokulu’nda 3-4 ve 5 yaş (36-68 ay) çocuklarına okul öncesi eğitim verilir. Eğitim-Öğretim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulu eğitim programının amacı, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek, beceriler kazandırmak, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, öz denetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusunu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir. Çocukların Türkçe’yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamaktır.

TED Edirne Koleji Anaokulu, 2019-2020 öğretim yılı itibariyle faaliyete geçmiştir. Binamız kampüs içinde ayrı bir blok olarak planlanmış ve farklı öğrenme stillerine uygun olarak hazırlanmıştır. Anaokulumuzda, fen-doğa-mutfak etkinliklerinin, sanat çalışmalarının yapılacağı ve akıllı tahta kullanımı sağlayan çok amaçlı salon, bilgisayar laboratuvarı, jimnastik-spor salonu, uyku/dinlenme odası, yemek odası, iç oyun alanı ve dış oyun alanı bulunmaktadır. Geniş bir bahçe kullanımına sahip olan okulumuzda yer alan sınıfların tümünden bahçeye çıkışlar sağlanabilmektedir. Sınıflarımız geniş, aydınlık ve havadar olarak planlanmıştır.

TED Edirne Koleji Anaokulu’nda, Atatürk’ün milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine güvenen, paylaşımcı, hoşgörülü, saygılı, kendini ifade edebilen, katılımcı, sorumluluk sahibi, sanata karşı duyarlı ve sorgulayan bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir. Öğrencilerin psikomotor, bilişsel, duygusal-sosyal, dil gelişiminin ve öz bakım ihtiyaçlarının karşılanması, yeteneklerinin keşfedilip geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Okul öncesi eğitimde veli iletişim ve işbirliğinin önemi dikkate alınarak, veliler çeşitli iletişim kanalları ile çocuklarının gelişimi ve okul etkinlikleri hakkında bilgilendirilmekte, öğrencilerin etkinliklerine katılımları sağlanmakta ve belirli aralıklarla kendileri için seminerler düzenlenmektedir.

Fiziki Yapı
TED Edirne Koleji Anaokulu bölümü kampüs içerisinde B blokta yer almaktadır. Anaokulu oyun bahçesinde park, açık hava oyun alanları, dinlenme alanları, hayvan dostlarımız köşesi, açık spor alanları bulunmaktadır.

Öğrencilerin fiziksel gelişimini desteklemek amacıyla kapalı spor ve jimnastik salonu, yüzme havuzu, Dans ve Yaratıcı Drama sınıfı, Görsel Sanatlar sınıfı, Müzik ve Ritim sınıfı, Satranç sınıfı, Kodlama ve Robotik sınıfı, Akıl Oyunları ve Eğlenceli Bilim sınıflarının tamamı teknolojik donanıma sahip kişi başına düşen oksijen miktarı hesaplanmış, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tasarlanmıştır.